Diety w schorzeniach

Potrzeby organizmu na kalorie u poszczególnych ludzi są różne i uwarunkowane są wieloma czynnikami. Dostarczenie odpowiedniej dawki węglowodanów, białka, tłuszczy, makro- i mikroelementów oraz witamin wymaga elementarnej wiedzy i chęci.

Inaczej ma się rzecz gdy nasz organizm nie toleruje substancji powszechnie zawartych w pokarmie lub ma pewne dysfunkcje. W odpowiedzi na Państwa potrzeby przygotowaliśmy kompleksową ofertę na dostosowane do indywidualnych preferencji diet.


Diety dla Państwa

Proponujemy kompleksowe doradztwo żywieniowe dla osób z wszelkimi problemami zdrowotnymi, które wymagają stosowania indywidualnie dobranych diet, jak również osób zdrowych, chcących zadbać o swoją sylwetkę lub poprawić dotychczasowy sposób żywienia.

Zapewnimy również profesjonalne poradnictwo w zakresie racjonalnego stosowania leków pochodzenia naturalnego w celu zapobiegania i odwracania procesów chorobowych. (fitoterapia)


Program konsultacji Poradni Zdrowego Żywienia

  • Żywienie i fitoterapia w chorobach metabolicznych (cukrzyca, nadwaga, otyłość, dna moczanowa) oraz nadciśnieniu, chorobie wrzodowej i jelicie drażliwym
  • Porady dla sportowców i osób prowadzących aktywny tryb życia (odpowiedni dobór suplementów diety w zależności od uprawianej dyscypliny sportowej)
  • Profilaktyka chorób cywilizacyjnych
  • Wpływ żywności na działanie leków
  • Porady w zakresie racjonalnej diety z uwzględnieniem indywidualnego sposobu życia oraz nawyków żywieniowych
  • Żywienie u osób z alergią
  • Odchudzanie poprzez dobór właściwej diety

Porady dietetyczne

 

Dieta

Dieta (tłumacząc z języka greckiego to styl życia) to inaczej sposób odżywiania. Często używane w stosunku do diet odchudzających. Obecnie zalecaną przez Ministerstwo Zdrowia jest dieta śródziemnomorska zbudowana w kształcie piramidy, składającej się z produktów zbożowych, warzyw, owoców, ograniczonej ilości produktów zwierzęcych (mięsa, jaj), i minimalnej tłuszczy i słodyczy.